technologia

Formuła preparatu oparta na opatentowanym rozwiązaniu

Sam preparat różni się zasadniczo od typowych produktów obecnych na rynku. Oferuje nową jakość. Jego przewagą oraz innowacyjnością jest wykorzystanie synergii działania skutecznych substancji biobójczych z długoterminowym działaniem aktywnych form srebra. Dzięki temu produkt ma szerokie spektrum działania (bakterie, grzyby oraz wirusy) i nie wymaga wielogodzinnego wietrzenia po jego zastosowaniu (krótszy okres karencji). Clima-Te działa wielokierunkowo – nie tylko zabija istniejące mikroorganizmy ale i zapobiega ich rozwojowi. Jest to spowodowane zastosowaniem opatentowanego kompleksu polimerowo-srebrowego, który pozwala na wytworzenie aktywnej mikro-powłoki stanowiącej barierę ochronną przed drobnoustrojami i ich formami przetrwalnikowymi.

Powierzchnia chroniona przez ten kompleks jest cały czas aktywna wobec patogenów.

Zastosowanie tego kompleksu pozwala wydłużyć czas pomiędzy kolejnymi dezynfekcjami instalacji. Ma to bezpośredni wpływ na rachunek ekonomiczny związany z użytkowaniem sprzętu i wyraźnie zmniejsza możliwość narażenia użytkowników na mikroorganizmy bytujące w systemach klimatyzacyjnych. Oprócz aspektów zdrowotnych, chroni elementy konstrukcyjne urządzeń przed korozją biologiczną spowodowaną negatywnym wpływem enzymów pochodzących od patogenów.

 

działanie

skuteczność mikrobiologiczna

Środek Clima-Te posiada Atest PZH nr HK/B/1215/02/2014. Nr pozwolenia na obrót produktem biobójczym: 5970/14.

Poniżej prezentujemy wyniki badań laboratoryjnych przeprowadzonych ze środkiem Clima-Te:

Atesty i pozwolenia

Atest PZH nr HK/B/1215/02/2014

Pozwolenie na obrót produktem biobójczym
nr 5970/14 (cz.1)

Pozwolenie na obrót produktem biobójczym
nr 5970/14 (cz.2)

zastosowanie

Zestaw do dezynfekcji klimatyzacji

Nasz zestaw to wielozadaniowe urządzenie do dezynfekcji i odgrzybiania trudno dostępnych miejsc metodą „suchej mgły”.

Dezynfekcja i odgrzybianie za pomocą dyfuzji suchej i niewidocznej mgły przy pomocy naszego zestawu, to jeden z najskuteczniejszych sposobów walki z patogenami i szkodnikami. Drobna mgła z preparatu Clima-Te, ulega zawirowaniu i dociera w najbardziej niedostępnie zakamarki pomieszczeń, urządzeń, czy zbiorników czyniąc zabieg niezwykle skutecznym.

Przeprowadzone po zabiegach dezynfekcji badania laboratoryjne (wymazy czystościowe), potwierdzają celowość zastosowania urządzenia w walce z grzybami, pleśniami, bakteriami i wirusami. „Sucha mgła” (średnia wielkość kropli około 10 μm, max. 50 μm) – czyli sposób rozpylenia preparatu biobójczego – w znacznym stopniu poprawia zasięg działania preparatu, a co za tym idzie obszar jego penetracji.

Urządzenie wyposażone jest w specjalną dyszę dyfuzyjną, rękojeść spustową oraz zbiornik o pojemności 500 ml, do którego należy nalać ciecz roboczą (preparat biobójczy).

Urządzenie działa pod wpływem sprężonego powietrza. Wystarczy do tego zwykły kompresor o ciśnieniu roboczym ok. 0,3 MPa

Zalety zestawu

  • Wytwornica „suchej mgły” to niezwykle skuteczny sposób dyfuzji czynnika biobójczego.
  • Doskonała penetracja i skuteczność mgły dezynfekującej.
  • Niskie zużycie środków dezynfekujących.
  • Uniwersalność działania, urządzenie może służyć do dezynfekcji klimatyzacji, magazynków, zbiorników, pojemników, kanałów, elementów maszyn i urządzeń.
  • Niewielka waga i gabaryty umożliwiające jego łatwe stosowanie.
  • Dysze wykonane ze stali nierdzewnej – odporne na korozje chemiczną i uszkodzenia mechaniczne.
  • Szybkozłącze do podłączenia przewodu ciśnieniowego w rękojeści.
  • Łatwość w obsłudze i w regulacji – do każdego zestawu dołączona jest instrukcja.